O szkole

Zespół Szkół Technicznych to szkoła z tradycją stawiająca na innowacyjność.
Jesteśmy placówką, którą bez wątpienia określić można: jedyna taka szkoła w powiecie.
Wychodzimy naprzeciw wymaganiom rynku pracy, w ofercie mamy tylko kierunki przyszłości, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jednym z najważniejszych wyborów życiowych jest ten dotyczący wyboru szkoły średniej.
Szkołę wyróżnia szeroki wachlarz kierunków, gdzie każdy kandydat znajdzie coś dla siebie.

Kształcimy w Liceum Ogólnokształcącym w kierunkach:

Klasa policyjna

Klasa strażacko – ratownicza

Klasa sportowa z elementami marketingu

Klasa komunikacja medialna i stosunki międzynarodowe

Klasa europejska - komunikacja medialna i stosunki międzynarodowe

Klasa wizażu i stylizacji

Technikum w zawodach:

Technik organizacji reklamy – aranżacja wnętrz

Technik fotografii i multimediów

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Technik elektronik – klasa proobronna

Technik geodeta 

Technik elektryk – odnawialne źródła energii

Technik odlewnik 

Technik inżynierii środowiska i melioracji

Jesteśmy pewni, że w słowach: na naukę nigdy nie jest za późno ukryta jest odwieczna prawda, dlatego mamy przygotowaną ofertę kształcenia także dla osób dorosłych, którzy bezpłatnie kształcić mogą się w Szkole Policealnej – Opiekun medyczny, Technikum dla dorosłych – Ochrona osób i mienia, Technik fotografii i multimediów czy Kursach kwalifikacyjnych – Organizacja reklamy.

Dzięki bogato wyposażonym, atrakcyjnym pracowniom uczniowie zdobywają wiedzę w szkole na miarę XXI wieku.
W Zespole Szkół Technicznych  proponowany jest uczniom szereg  intersujących zajęć pozalekcyjnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie,  realizujemy projekty, dzięki czemu uczniowie mogą zobaczyć inny wymiar nauczania przykładem są cykliczne:
Spotkania z ekologią czy Czas zawodowców. Można dodać również, że organizowane są różnego rodzaju warsztaty, które odbywają się w Naszej placówce spośród nich można wyróżnić kurs fototechnika oraz wyjazdowe zajęcia praktyczne  na Politechnice Poznańskiej, Collegium da Vinci, WSB, AWF, Akademia Marynarki Wojennej oraz Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nadrzędnym zadaniem ZST jest dać uczniom wykształcenie, które otworzy im szeroko drzwi do zawodowego świata, toteż jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która umożliwia młodzieży zagraniczne praktyki.
Hiszpania, Anglia , Czechy- tam zdobywamy doświadczenie, certyfikaty, wzbogacamy umiejętności językowe, co owocuje później na rynku krajowym i sprawia, że jesteśmy na liście pożądanych pracowników.
Także kiedy ktoś poszukuje zawodów przyszłości, zapraszamy do nas, ponieważ my już je znaleźliśmy i chętnie podzielimy się z każdym sposobem na zawodowy sukces.